Temperaturat e larta që kanë përfshirë vendin tonë në këtë fillim korriku kane shtuar rrezikun e zjarreve. Në fshatin Golem ka rënë zjarr dhe është djegur nje platacion i mbjell me rrush, kumbulla e dardha . Forcat e zjarrëfikëseve kane ndërhyrë per të shuarjen e flakëve dhe për të parandaluar zjarrin që të rrezikonte stallat me bageti, fabrikat dhe ndertesat e shumta qe ndodheshin aty pranë. zjarri ka ren rreth orës 14:20. Mendohet se shkaku është pakujdesia. Organet kopetente po hetojnë dhe do ta përcaktojne arsyen e renies se zjarrit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds