Në 7 ndeshjet e kualifikueseve “Euro2024”, Sylvinho i ka qëndruar besnik formacionit të tij tip, ose më saktë filozofisë: “formacioni fitues nuk ndryshon”. Me brazilianin në stol, ndryshimet kanë qenë me pikatore, jo vetëm kur bëhet fjalë për formacionin titullarë, por edhe zëvendësimet kanë qenë thuajse fotokopje. Dy lojtarët më shumë të aktivizuar me Sylvinho-n në stol janë Ylber Ramadani dhe Elseid Hysaj, plot 630 minuta për të dy lojtarët, 7 ndeshje, të 7 titullarë.

Ramdani Sylvinho

Në këtë statistikë shumë domethënëse, Ramadani-Hysaj ndiqet nga dyshja Gjimshiti-Mitaj, të dy lojtarët janë aktivizuar 540 minuta, por kanë luajtur 6 nga 7 ndeshje. Në vendin e katërt renditet Asllani me 505 minuta, i ndjekur nga Jasir Asani me 496 minuta dhe Nedim Bajrami me 490 minuta, Asani dhe Bajrami kanë zbritur titullarë në të 7 ndeshjet, por janë zëvendësuar.

402506150 735359891959854 7155448229189867487 N

Dy lojtarët me më pak minuta janë Qazim Laçi dhe Armando Sadiku. Në 7 ndeshje, në këtë fushatë kualifikuese, Sylvinho ka thirrur 35 lojtarë, ndërsa ka aktivizuar 25 prej tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *