Partia Demokratike e Shqipërisë dega Lushnjë zhvilloi takimin përmbyllës të fushatës së zgjedhjeve të 14 majit për kreun e pushtetit lokal dhe këshillin bashkiak në prani të mjaft pjesëmarrësve të cilet ishin mbledhur përballë Shtëpisë Muze “Kongresi i Lushnjës”.
Në takim ndodhej edhe lideri historik dhe kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë doctor Berisha
Pas fjalës përshëndetëse nga zonja Edit Harxhi e mori fjalën kandidati që garon për kreun e bashkisë Lushnjë ,z. Eduart Sharka.
Gjatë fjalimit z.Sharka prezantoi disa nga pikat e programit të tij për qeverisjen vendore.
Në takimin përmbyllës të koalicionit “Bashkë fitojmë “ përshëndeti edhe kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë z. Berisha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *