Temperaturat e larta të stinës së verës zakonisht karakterizohen me çrregullime shëndetësore tek të moshuarit dhe kryesisht te fëmijët. Fëmijët në krahasim me të rriturit shfaqin një rrezikshmëri më të lartë ndaj virozave të kësaj stine dhe ndaj qëndrimit në diell. Për këtë arsye kontaktuam me Pediatrinë e Lushnjës, ku  Pediatria Glenda Bregu na tha se gjendja është pak më e qetë krahasuar me vitet e tjera.

Gjithashtu Pediatria Bregu dha disa këshilla që ndihmojnë prindërit të kujdesen për fëmijët e tyre, sidomos në orët më të nxehta të ditës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *