Pas Champions League, sot u hodh edhe shorti i grupeve të Europa League. Liverpool dhe Roma, dy nga ekipet pretendentë për trofeun kanë rënë në një grup të lehtë.

Redon Xhixha do të përballet me Granit Xhakën, pasi shorti ka rezervuar Qarabag në grup me Leverkusen. Ndërsa Qazim Laçi me Spartën e Pragës do të ketë rivalë të fortë.

SHORTI

GRUPI A: Uest Hem, Olimpiakos, Freiburg, Baçka Topola

GRUPI B: Ajaks, Marsejë, Brajton, AEK Athinë

GRUPI C: Rejnxhërs, Real Betis, Sparta Pragë, Aris Limasol

GRUPI D: Atalanta, Sporting CP, Sturm, Rakov

GRUPI E: Liverpul, LASK, Union SG, Toulouse

GRUPI F: Vijareal, Ren, Makabi Haifa, Panathinaikos

GRUPI G: Roma, Slavia Pragë, Sherif Tiraspol, Servete

GRUPI H: Leverkusen, Karabak, Molde, Hacken

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *