Në Ditën Ndërkombëtare të Personave të Zhdukur, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani tha se Serbia s’po e respekton marrëveshjen e arritur  për hapjen e arkivave, raporton KosovaPress.

Presidentja Osmani, madje ka akuzuar Serbinë se po fsheh arkivat për gjetjen e personave të zhdukur me dhunë.

Krahas kësaj, Osmani tha se janë përmbushur zotimet për përmbushjen e marrëveshjes së Bratillsavës, dhe shtoi se pret që pas takimit të shtatorit të largohen masat ndëshkuese të BE-së ndaj Kosovës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds