Përsëri një verë me covid 19 vera e sivjetshme. Rastet e covidit janë shtuar në Lushnjë. Urgjenca e spitalit, doktorët specialist dhe doktorët e familjes përballen të parët me qytetarët e sëmurë.

Kemi deri në 40 raste në ditë per të gjithë moshat dhe të sëmurët kronikë preken më shpejt, thotë mjeku Pneumolog Sokol Papa.

Doktor Papa vazhdon duke apeluar për kujdes, por  të mos frikësohemi sepse të gjithë kemi krijuar imunitet ndaj sëmundjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *