Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori, për shtetasin A. Ç., 21 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë, pasi dyshohet se ka tentuar të vjedhë në një banesë.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier referuan materialet në Prokurori dhe po punojnë për kapjen e shtetasit S. K., 42 vjeç, banues në Fier, pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka kanosur me mjet prerës (thikë), një 65-vjeçar.

Po këta specialistë referuan materialet në Prokurori, për një shtetas 17 vjeç, pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka aksidentuar lehtë me një automjet të cilin e drejtonte pa leje drejtimi, një shtetas 16 vjeç.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mallakastër referuan materialet në Prokurori, për shtetasin S. B., 65 vjeç, banues në Mallakastër, pasi ka pushtuar një sipërfaqe toke në pronësi të një shtetasi tjetër.

Në Komisariatin e Policisë Fier është paraqitur shtetasi L. L., 48 vjeç, banues në Fier, i cili ka kallëzuar se i kanë vjedhur ciklomotorin tip “Dayang”. Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds