Ka përfunduar protesta e thirrur nga “Aleanca për Teatrin” para bashkisë se Tiranës, protestë e mbajtur në lidhej me arrestimet e dosjes “5D”.

Pas largimit të qytetarëve, ajo që mbeti para bashkisë, janë pankartat e lëna në degët e pemëve nga qytetarët.

“Dardha pas shpinës së Edit, Fiq pas shpinës së Erit”, “Projektet 3D, propaganda 4D, vjedhjet 5D”, “Redi Molla hëngri fiqtë”, shkruhej në disa prej tyre.

Ndërkohë në derën hyrëse të bashkisë, kanë mbetur edhe mollët dhe vezët e hedhura nga qytetarët në drejtim të institucionit.

foto galeri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds