Rreth 20 punetorë të inceneratorit të Fierit kanë bojkotuar punën paraditen e kësaj të marte duke bllokuar hyrjen e automjeteve qe kryejnë shkarkimin e mbetjeve urbane te 6 bashkive te qarkut Fier.

Punëtoret pohojnë se kanë 5 muaj pa mar pagat dhe disa muaj pa sigurime shoqërore.

Ata pohojnë te indinjuar se, që nga muaji Janar janë pa paguar nderkohë që negociatat me administratorin shtetëror te inceneratorit Faraudin Arapi kanë rezultuar pa sukses.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *