Ish-presidentin Fatmir Sejdiu promovon në 16-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, librin “Ora e Kosovës: Pavarësia dhe Shtetndërtimi”. Presidentja e Kosovës Osmani tha se në mitologjinë shqiptare ora përfytyrohej si qenie e padukshme mbrojtëse që sjellë mbarësi, që sjellë fat të mirë…Ora jonë ishte me 17 shkurt 2008

Ish-presidenti i Kosovës dhe autori i librit, Fatmir Sejdiu, tregoi se rrëfimin e tij e ka filluar me ngjarjet që tronditën botën demokratike.

Ish-presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi i pranishëm në promovim foli për një ngjarje, rreth 3 javë para shpalljes së Pavarësisë së Kosovës, kur kishte qenë për vizitë në Kosovë,

I pranishëm në këtë promovim ishte edhe Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara për Kosovën gjatë viteve 2006-2008, Joachim Rucker, i cili tha se qytetarët e Kosovës kanë pasur fatin që të kenë president një njeri si Fatmir Sejdiun, në një kohë shumë të rëndësishme për Kosovën.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *