Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Lushnjë referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit E. K., 51 vjeç dhe L. K., 51 vjeç, të dy banues në fshatin Fiershegan, pasi dyshohet se gjatë një konflikti për motive pronësie, kanë kanosur me një send të fortë, një shtetas 63 vjeç.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

-A. B., 46 vjeç, banues në fshatin Daullas, pasi u kap duke kryer punime ndërtimi në banesën e tij, pa leje;

-F. L., 37 vjeç dhe G. L., 32 vjeç, të dy banues në Fier, pasi dyshohet se për motive të dobëta, kanë kanosur një shtetas 38 vjeç.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprime të mëtejshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds