Policia e shtetit në bashkëpunim me pushtetin vendor kanë organizuar një takim në lidhje me luftën kundër mbjelljes së bimëve narkotike. Në sallën e muzeut historik në Lushnje përveç të zgjedhurve të rinj si kryetarë fshatrash menrrin pjesë përfaqësues të policisë. Takimin e hapi kryetarja e bashkisë së qytetit të Lushnjës zonja Eriselda Sefa e cila i kërkoi kryetarëve të fshatrave kontroll dhe informim periodik në zonat e tyre.

Zv drejtori i policisë së qarkut Fier Artur Selimaj tha se synimi është parandalimi i fenomenit të kultivimit të bimëve narkotike,si një fenomen i cili dëmton jo vetëm komunitetet por edhe të ardhmen e fëmijëve

Më pas shefi i komisariatit të policisë së Lushnjes Edmond Pjetraj përveç të tjerash bëri dhe një rezyme të situatës ndër vite për ketë fenomen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds