Vaji i ullirit nga kjo zonë po shkon për eksport ne vendet e rajonit dhe në Itali.  Këtë vit  u shit e gjithë sasia, madje edhe stoku i mbetur nga vjet.


Kreu i njësisë administrative Cakran, Ferdinant Korçari thotë se në këtë zonë me prodhimin e 410 mijë rrënjëve ullinj punojnë nëntë fabrika.

Këtë vit u prodhuan 10 mijë tonë vaj ulliri vetëm në zonën e Cakranit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *