Përdorimi i patinave elektrike është kthyer në një shqetësim për sigurinë në rrugë.

Drejtimi i tyre nga mosha të ndryshme dhe mos respektimi i rregullave i ka bërë shpesh burim aksidenti.

Për të parandaluar aksidentet, Policia Bashkiake në bashkëpunim dhe me Policinë Rrugore kanë ndërmarrë një fushatë sensibilizuese për rregullat e sigurisë rrugore me përdoruesit e patinave.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *