“InStat is now OutStad!”, kështu thuhet në faqen e tyre ne platformën telegram, ku njoftohet se kanë hakeruar faqen e webit te INSTAT.

Mëngjesin e se enjtes faqja e INSTAT ishte e paaksesueshme në motorët e kërkimit në Google. Hakerat kanë publikuar në faqen e tyre një pjesë nga të dhënat që disponojnë, ku duken emrat, numrat e telefonit, adresat e banimit, adresat e elektronike të punonjësve të institutit nën diciturën “ju jeni armiqtë”.

Po ashtu hakerat publikojnë pamje të kampit të muxhahedinëve në Manzë nga Google Earth dhe shkruajnë: “Statistikat e papublikuara do të na tregojnë të vërtetën. Strehimi i një grupi terroristësh të përbuzur ju ka kushtuar shkatërrimin e disa hektarëve të pemëve tuaja. Ambienti ishte viktima e parë.

“Paratë” e njerëzve do të jenë viktima e radhës. Do ta rikthejmë Drejtësinë në Atdheun tonë në një mënyrë apo tjetër. Të gjitha statistikat janë kundër jush”

foto galeri
foto galeri

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds