Kur na ndajnë vetëm 5 ditë nga zgjedhjet vendore të 14 majit, ka nisur shpërndarja në të gjitha KZAZ,t e materialeve zgjedhore, kutive të votimit dhe gjithë bazës materiale të nevojshme për nisjen e procesit zgjedhor. Baza materiale ka mbërritur në të gjitha KZAZ – të e Qarkut të Fierit, që në total shkojnë në 9.
Kreu i KZAZ nr 58 Stavri Kola është shprehur se një ditë para zgjedhjeve sipas afateve të përcaktuara do të kryhet shpërndarja e materialeve në QV në të gjitha Njësitë Administrative.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *