Greqia vazhdon të përballet me motin e keq “Daniel” për të tretën ditë. Moti i keq ka shkaktuar dëme katastrofike, sidomos në Magnezinë, por edhe më gjerësisht në Thesali.

Veçanërisht në Kardicë dhe Trikalla ka pasur probleme të theksuara në orët e fundit për shkak të dukurive të përmbytjeve.

Për orë të tëra ka mbetur e mbyllur pjesa e rrugës së Kombit nga Lamia në Katerin, e cila është rihapur në mëngjes.

Të gjitha linjat e trenave ndërmjet Athinës dhe Selanikut janë ndalur për shkak të tejmbushjes së Pinios, siç njofton Hellenic Train. Sot Një thirrje i është bërë edhe banorëve të Palamasit të largohen nga zonat nëntokësore dhe përdhese të ndërtesave për shkak të dukurive të përmbytjeve në zonë.

Ditën e sotme sipas meteorologëve, priten dobësim të reshjeve të shiut në një pjesë të madhe të Greqisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *