Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Anila Denaj ishte  sot në Lushnjë në një takim më fermerët, 2 ditë para nisjes së aplikimit të fermerëve për naftën pa akcizë. Në këtë takim zonja Denaj shoqërohej nga ministri i brendshëm, njëherësh drejtues politik i ps për qarkun Fier, Taulant Balla, kryetarët e Bashkive Lushnjë, Fier dhe Divjakë, deputetja Lindita Buxheli etj. Në fjalën e saj ministria Denaj u shpjegoi fermerëve sesi do funksionojë skema e subvencionit në bujqësi dhe blektori këtë vit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *