Xhaminë e Lushnjës e kanë vizituar sot në këtë ditë festive shumë qytetarë lushnjarë. Pasi kanë përfunduar lutjet në shesh, drejtuesit e klerit musliman kanë pritur urimet jo vetëm të besimtarëve, por edhe qytetarëve,  autoriteteteve vendore dhe përfaqesues të besimeve të tjera fetare. Nënkryetari i Bashkisë Lushnjë zoti Elton Korreshi i shoqëruar nga Deputetët Lindita Buxheli dhe Bujar Çela si dhe drejtorët e disa drejtorive në bashki kanë uruar për festën. Urimet për besimtarët muslimanë dhe qytetarët lushnjarë e më gjerë i përcollën nëpërmjet mikrofonit të Tv 4Plus deputetja zonja Lindita Buxheli dhe Nënkryetari i Bashkisë Lushnjë zoti Elton Korreshi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds