Një grua 40-vjeçare nga Virxhinia  është akuzuar për vrasje pasi la një fëmijë 11 muajsh dhe një qen në një makinë të nxehtë, duke shkaktuar vdekjen e tyre. Kristen Danielle Graham, 40 vjeç, është vënë nën akuzë të rëndë të vrasjes dhe po mbahet pa detyrim në burgun rajonal të gadishullit të Virxhinias.

Grahamit iu dha përgjegjësia e 11-muajshit Myrical Wicker nga nëna e saj 17-vjeçare për dy ditë. Ajo kishte qëndruar vetëm në makinë për rreth tetë orë e gjysmë. Fëmija u zbulua i vdekur në një qese plastike të zezë në pjesën e pasme të një makine nga personeli i dhomës së urgjencës në Spitalin Mary Immaculate në Newport News.

Zyrtarët thonë se Graham mori një telefonatë nga shoqja e saj rreth orës 1 të mëngjesit të 12 shtatorit duke i kërkuar asaj të sillte cigare. Shoqja e saj nuk mund t’i blinte vetë sepse ajo kujdesej për një të moshuar në Newport News në atë kohë. Graham vendosi fëmijën dhe qenin në pjesën e pasme të makinës, shkoi në një dyqan për të marrë cigaret dhe kaloi një kohë ‘të konsiderueshme’ në shtëpinë e shoqes së saj. Më pas ajo u kthye në York County në orën 8 të mëngjesit dhe la fëmijën dhe qenin në makinë me xhamat e mbyllur.

Rreth orës 14:30, Graham ‘u zgjua’ kur mori një telefonatë dhe doli për të kontrolluar qenin dhe foshnjën. Edhe foshnja edhe qeni ishin të vdekur në atë moment. Dokumentet e gjykatës tregojnë se 80-vjeçari Paul Kudlaty e solli foshnjën e vdekur në spitalin Bon Secours Mary Immaculate në një qese plehrash. Ai nuk përballet me akuza. Sherifi shtoi se Graham ka dhënë llogari kontradiktore se pse fëmija dhe qeni mbetën në automjet. Ai tha se zyra po heton nëse ajo ka hyrë qëllimisht në shtëpi dhe i ka lënë të dy në makinë. S

herif Montgomery tha më tej në deklaratën e tij: “Këto nuk janë situata tipike me të cilat përballemi në York County, dhe kur hasni vdekjen e një fëmije, ajo prek të gjithë”. Ai tha se hetuesit po përpiqen të kuptojnë se sa nxehtë do të ishte brenda automjetit para se të zbuloheshin dy trupat e pajetë. Sherifi përmendi se Graham shpesh kujdesej për fëmijën. Zyrtarët e policisë nuk kanë bërë të ditur emrin e nënës 17-vjeçare dhe informacione për qenin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds