Arabia Saudite po bën revolucion në këtë merkato verore, por më e mira duket se nuk ka ardhur ende. Po, sepse Al Hilal, klubi që tashmë ka nënshkruar me Koulibaly dhe Milinkoviç-Savic, dëshiron të bëjë gjëra të mëdha.

Dhe ky klub do të kishte vënë bast edhe për Kylian Mbappé, fenomenin francez që PSG duket se e ka bindur veten ta shesë pas dështimit për të rinovuar kontratën, që skadon më 30 qershor 2024.

Ata vënë bast, por jo vetëm. Në pjatë do të kishte edhe një ofertë maksimale të shkruar për PSG-në: 300 milionë euro. Një shumë rekord për atë që do të ishte transferimi më i shtrenjtë në histori.

Natyrisht do të ishte një transferim i përkohshëm për francezin: një vit në Arabinë Saudite dhe më pas kalimi te Real Madridi me të cilin klasi i 1998-ës ka pasur një marrëveshje prej disa kohësh.

Ndërkohë, Sky Sports në Mbretërinë e Bashkuar ka lëshuar një lajm të bujshëm: një klub italian do të ishte gjithashtu në garë për të marrë Kylian Mbappé. Emri nuk dihet për momentin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *