50-vjeçari Ervin Shahini i arrestuar në Korenë e Jugut dhe i shumëkëkruar nga Shqipëria pritet të ekstradohet nesër në Shqipëri.

Ky shtetas rreth viteve 1998 ka kryer krim të rëndë për të cilën gjykata e ka dënuar më burgim të përjetshëm. Shahini vrau një taksist për ta grabitur dhe plagosi disa të tjerë në 1995. Ai u dënua me burg përjetë për një vrasje dhe 4 plagosje. Ishte arratisur në 1997 dhe përdorte emrin e një shqiptari tjetër.

50-vjecari u arrestua me 26 janar të këtij viti në Koren e Jugut. Shahini jetonte në një lagje pranë qendrës së Seulit dhe përdorte emër shqiptar dhe dokumenta false. Lajmi u dha sot nga ministri Taulant Balla në Kuvend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *