Shqiptarët, që duan të udhëtojnë drejt Azerbajxhanit, tashmë nuk kanë nevojë për viza.

Në Azerbajxhan u nënshkrua sot marrëveshja për heqjen e vizave për qytetarët shqiptarë që udhëtojnë drejt Azerbajxhanit, duke hapur mundësi të reja për turizëm, zhvillim ekonomik dhe bashkëpunim mes dy vendeve.

Dokumenti i marrëveshjes u firmos nga zëvendës/ministri për Europën dhe Punët e Jashtme dhe zëvendës/ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Azerbajxhanit, Fariz Rzayev.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds