Gjimnazet e bashkise se lushnjes zhvilluan takimet e para kualifikuese te kampionatit te futbollit.

Mdeshja u zhvillua tek aneksi I stadiumit roza haxhiu te qytetit

Ne takimin e sotem u ndeshen ekipet e shkolles se mesme  n pavaresise nebi sefa me gjimnazin e fiersheganit

Pjesa e pare perfundoi 1 me 0  ne favor te shkolles nenshkruwsi I pavaresise.

Mesuesi dhe trajneri I ekipit te shkolles nenshkruesi I pavaresise nebi sefa klevis gjoni kishte punuar mjaft mire per pergatitjen e nxenesve gje qe u duk ne lojen kolektive te skuadres

Gnithsesi akuadra e gjimnazit te fiersheganit u mobilizua dhe ne pjesen e dyte  e barazoi rezultatin 1 me 1

Pas perfundimit te kohes se rregullt ne barazim fituesi u percaktua nga goditja e penalltive ku u realizuan 5 me 4 duke I dhene firoren gjimnazit te fiersheganit

By admin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *