Një automjet tip ‘’Mercedes benz’’ ka marrë flakë në qendër  të qytetit të Fierit paraditen e sotme, pranë teatrit ‘’Bylis’’

Sapo drejtuesi është future brenda në makinë dhe ka tentuar të ndezë mjetin, makina pas një shpërthimi të papritur është përfshirë nga flakët , teksa drejtuesi ka mundur të dalë  menjëherë prej tij, fatmirësisht pa probleme shëndetësore.

Qytetarët që kanë parë këtë shpërthim, nuk kanë  vënë re person të tretë që të afrohej perpara se makina  të merrte flakë.

Në vendngjarje kanë mbërritur  menjëherë forcat policore dhe zjarrfikësit të cilët kanë bërë të mundur fikjen e flakëve dhe mospërhapjen e tyre  te automjetet e tjera të parkuara pranë  mjetit në fjalë.

Paraprakisht dyshohet se shkak i rënies së zjarrit ka qënë një shkëndijë  elektrike.

Specialistët për hetimin e krimeve  kanë marrë provat për të zbardhur  më tej shkaqet e vërteta të ngjarjes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *