Banorët e Patosit Fshat janë ngritur në protestë ditën e sotme. Mungesa e rrugës kryesore që lidh Patosin Fshat me rrugën nacionale Fier – Ballsh, mungesa e ujit të pijshëm, mungesa e kanalizimeve të ujrave të zeza, mungesa e rrugëve nga ullishtet në rrugë kryesore kanë qënë disa nga kërkesat e paplotësuara ndër vite që ngriten banorët këtë të shtunë në protestë.

Njerëzit e pushtetit vijnë, premtojnë sa për të marr votat dhe ikin e nuk kujtohen më, thonë banorët e këtij fshati.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds