Një aksident ka ndodhur mesditën e kësaj të marte në aksin Fier-Seman. Sipas informacioneve mësohet se një autokombajnë është përplaset me një kamion duke bërë që të bllokohet qarkullimi në këtë aks rrugor për 1 km.
Paraprakisht dyshohet se shkak për këtë aksident është bërë mosrespektimi i rregullave të qarkullimit si dhe mungesa e sinjalistikes dhe rruga e ngushte që nuk lejon shkëmbimin e mjeteve të tonazhit të rëndë.
Ndërkaq fatmirësisht nga ky aksident nuk ka pasur të lënduar. Ndërkohë në vendin e ngjarjes ndodhet policia e cila po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe për të zbllokuar trafikun në këtë aks.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *