Fermerët e fushës së Maliqit, protestë në aksin Korçë – Pogradec.

Fermerët dhe grumbulluesit protestojnë për shkak të mollës që ka mbetur stok.

Sipas tyre situata është tepër e vështirë pasi një pjesë e mirë e prodhimit ka mbetur pa shitur, për shkak se mollët që vijnë nga importi janë me çmim më të ulët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds