Përfundoi procesi i numërimit të votave në kzaz t 54 dhe 55 të bashkisë Lushnjë.
Në këto zgjedhje morën pjesë 37 624 votues nga 105.464 me të drejtë vote, ose 35.5 %.
Eriselda Sefa ka marrë 22 403 vota kundrejt 13 353 vota që ka marrë kandidati i kolalicionit “Bashke fitojme” Eduart Sharka
Të pavlefshme kanë dalë 1569 vota.
Eriselda Sefa në këtë mënyrë fitoi një mandat të plotë katër vjeçar në krye të bashkisë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds