Ditën e sotme Nisma Thurje i është drejtuar Autoritetit të Konkurrencës për t’i kërkuar nisjen e hetimit për çmimin e naftës dhe të gazit në tregun e pakicës, pasi dyshohet për marrëveshje kartel.

Sipas Nismës Thurje, fiksimi i çmimeve në treg është i ndaluar me ligj, dhe ky autoritet ka autoritetin për ta ndëshkuar. Mes të tjerash thuhet se “Institucioni tjetër është Prokuroria, pasi kjo praktikë përbën edhe vepër penale.”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *