Komandanti i Përgjithshëm i gardës së Republikës së Shqipërisë, Gramoz Sako, është dorëhequr nga detyra. Dorëheqjen e ka dorëzuar ditën e djeshme tek Ministri i Brendshëm, i cili e ka pranuar.

Nuk dihen shkaqet dhe ende nuk ka një emërim të ri, ndonëse jo zyrtarisht bëhet me dije se javën që vjen kreu i Gardës do të zëvendësohet.

Ministria e Brendshme deklaron se ka nisur një reformim të thelluar të Gardës që merret me ruajtjen e PLSh-së, thonë burimet e Anila Hoxhës.

Sakaq gjatë dorëzimit të formularëve për SKY ECC një efektiv i Gardës, i identifikuar si Adnan Lleshi është përjashtuar, pasi ka firmosur që kishte përdorur aplikacionin.

“Nuk e dija që është e ndaluar”, është shprehur efektivi i Gardës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

This will close in 21 seconds