Kjo e shtunë nisi me kthjellime, alternuar me vranësira të herë pas hershme.

Kthjellimet do të mbizotërojnë në zonat e ulëta dhe vijën bregdetare. Ndërsa vranësirat më të fokusuara do të jenë në zonat malore në lindje të Shqipërisë, aty ku mund të ketë reshje të pakta shiu. Parashikohet që orët e vona të pasdites të sjellin shtim të lagështirës në në ët gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 35°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi kryesisht Verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *