Ish-kryeministri Sali Berisha në një komunikim për mediat ka denoncuar sërish Inceneratorin e Tiranës. Berisha ka bërë përgjegjës kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Bashkisë së Tiranës për këtë aferë, të cilën e quan; ‘projekti i vjedhjes së shekullit”.

 Gjithashtu Berisha i është përgjigjur akuzave lidhur me ndërtimin e kullës në qendër të Tiranës.

I pyetur se në lidhje me këtë është përfshirë edhe një biznesmen që ka financuar Foltoren, Berisha tha se nuk është aspak e vërtetë duke shtuar se gjitha kjo po bëhet për të hequr vëmendjen nga afera e inceneratorëve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *