Në mbledhjen e djeshme të Këshillit Bashkiak u diskutua edhe për vazhdimin e ndërtimit të shëtitores anës përroit tek Ura e Çelëve. Për unifikimin e shëtitores është e nevojshme marrja  dhe shpronësimi i një pjese territori nga Policia. Gjithashtu edhe pronat që janë në rrugën e  projektit do të prishen, tha Kryetarja e Bashkisë Eriselda Sefa.

Njëkohësisht me shëtitoren vazhdojnë punimet edhe për përroin e Lushnjës. Pas kronikës tonë për mosmirëmbajtjen e pjesës së ndërtuar të përroit, sot kamera jonë filmoi një përrua të pastër.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *