logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

Degjo Radion On Line
Programi: emisioni "Miremengjes ne RTV4plus"


Hyrje | Rreth nesh | Kontakt | Kerko

Vazhdojnë humbjet e radhës në ekipin e Lushnjes

20/03/2018 12:01 Gazetar: Julian Kasapi


Ekipi i Futbollit Lushnja ka shënuar humbjen e tetë në statistikat e futbollit të Superligës për sezonin 2017-2018.

Ekipi i Futbollit Lushnja ka shënuar një tjetër humbje në statistikat e futbollit të Superligës për sezonin 2017-2018 me ndeshjen e javës së 26-të, ku ekipi mik fitori me rezultatin 2-3. Kjo ishte humbja e tetë radhazi në kampionat për skuadrën e drejtuar nga tekniku Dritan Çuko, edhe pse në pjesën e parë shënuan dy herë në portën e durrsakëve. Mikel Canka, që e ka nisur ndeshjen si kapiten skuadre, ka gjetur dy herë rrjetën e portierit Moçka. Në përfundim të pjesës së parë Hila, kapiteni i Teutës, merr një penallti në zonë, vendim i dyshimtë i gjyqtarit, gjithsesi nga pika e bardhë Hila shkurton diferencën në 2-1. Në pjesën e dytë kërkojnë më shumë durrsakët por nuk e kanë forcën të shënojnë para portës lushnjare. Lushnja lëshon terren dhe pëson golin e dytë në të 59 minutë me anë të Gjeorgjezvskit, i cili në një pozicion të prirët me portën godet fort nga rreth 15 metra dhe tund rrjetën. Kampionati i Superligës do të rinisë sërisht pas dy javësh për shkak të impenjimit të Kombëtares në miqësoren me Norvegjinë.
Emri  
E-Mail    
Komenti  
 

Komente

Lajme te Ngjashme
Lushnja largohet nga Superliga. 24/05/2018 12:39
Ky sezon futbollistik totalisht i deshtuar i ka kushtuar 450 miline leke te vjetra xhepave te qytetareve lushnjare.
Dëgjesë publike për rritjen e çmimit të ujit. 24/05/2018 12:49
Ndermarrja e ujesjelles kanalizimeve sh.a Lushnje ka kerkuar sot ne nje mbledhje rritjen e çmimit te ujit per njesi.
Tentohet të vidhet një bankë e nivelit të dytë. 24/05/2018 12:03
Autori nje 25 vjeçar i maskuar dhe i armatosur. Ngjarja ka ndodhur ne 16.30. Olcion Muça eshte nga Berati, efektiv ushtarak ne regjimentin e Poshnjes.
Aktivitete në burgun e Rrogozhinës 23/05/2018 10:10
"Ditë e hapur" është titulluar aktiviteti me të burgosurit, të cilët kanë demonstruar aftësitë dhe talentin e tyre.
Kampionati rajonal i karatesë në Lushnje 18/05/2018 10:51
Ne bashkepunim me Bashkine e Lushnjes dhe shoqaten “Bijte e shqipes” te shtunen do te startoje kampionati rajonal i sportit te karatese, me pjesemarres 380 sportisteve nga i gjithe rajoni.