logo

Radio Televizioni 4 Plus - pjese e Galactic Group

Degjo Radion On Line
Programi: muzik e alternuar


Hyrje | Rreth nesh | Kontakt | Kerko

Lajmi Kryesor

Basha në Lushnje

06/10/2015 01:19

Takon qytetarët lushnjarë

Kryetari i opozitës Lulzim Basha nisi nga Lushnja turin e takimeve që do të zhvillojë në mbarë vendin. Ai akuzoi Ramën e Metën duke i cilësuar si aleancistët e 1 prillit për përfitim me klientelën e tyre të qindra milion eurove në kurriz të shqiptarëve. I tillë është edhe rasti i tenderit të fundit prej 5 milion dollarësh i fituar, sic akuzon Basha nga ai që ka ndërtuar vilën e shtëpinë e kryeministrit Rama. Kreu demokrat u tha lushnjarëve se Rama sapo u kthye nga New Yorku mbylli pazarin me Metën. “Eurocol kishte ofertën më të lartë 750 milion lekë më shumë ishte oferta e mikut të Edi Ramës. Lekë gjaku të marra me hir e me pahir nga xhepat tuaj janë dhënë për selinë e re të OSHE-së”, deklaroi Basha, ndërsa vuri në dukje se qeveria nuk investon as për shkolla, as për rrugë dhe as për kompensimin e të përndjekurve. “Kush janë këta që flasin për moçalarë e zvarranikë”, deklaroi kreu demokrat, duke iu referuar epiteteve që përdorin Rama dhe Meta, ndërsa theksoi se qytetarët shkojnë në shtrat me ankthin e ditës së nesërme.Më pas fjalën e morën qytetarët lushnjarë.Ata kërkuan rrëzimin e pushtetit aktual, i cili sipas tyre e ka çuar varfërinë në ekstrem dhe populli nuk ka nga tia mbajë.Basha deklaroi se opozita dhe PD nuk bëhen pjesë e asnjë pazari.“Lulzim Basha e ka aleancën me qytetarët. Kurrë pazar me Edi Ramën dhe Ilir Metën. Jemi gati për pastrimin e Tiranës politike nga plehrat e një prillit”, deklaroi kryetari i Partisë Demokratike.

Beteja e Çukasit

Postuar me 06/10/2015 01:09

Lihet në harresë nga pushtetarët

Me Teper

Panariti takon fermerët lushnjarë

Postuar me 05/10/2015 02:53

Panariti:Pajisuni me numër nipti

Me Teper

Infrastruktura në lagjen "Xh.Nepravishta"

Postuar me 05/10/2015 02:53

Mungojnë investimet, në rrugë e kanalizime

Me Teper

Policia rrugore masa për aksidentet

Postuar me 03/10/2015 12:27

Burg për drejtuesit e dehur dhe pa patentë

Me Teper

Ambasadori italian vizitë në Lushnje

Postuar me 02/10/2015 02:06

Projekte për të sëmurët talasemik

Me Teper

Mblidhet Shtabi i Emergjencave Civile

Postuar me 02/10/2015 02:07

Masat e marra për reshjet

Me Teper

Investimi i ujësjellësit

Postuar me 01/10/2015 01:18

Nis puna për asfaltimin e rrugëve

Me Teper

Aksident në rrugën Lushnje-Berat

Postuar me 30/09/2015 01:52

Plagosen 6 persona

Me Teper

Policia Bashkiake aksion për ambulantët

Postuar me 30/09/2015 01:56

Hiqen nga trotuarët shitësit e fruta-perimeve

Me Teper